facebook twitter instagram
Halk Enerji TED Ankara Kolejliler 69 Best Balıkesir 82
10.12.2016
 
Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nin 10.haftasında Best Balıkesir'i konuk eden takımımız mücadeleyi 69-82 kaybetti.

Salon:Ankara Spor Salonu
Hakemler: İsmail Aydın, Serdar Ünal, Halit Can Cihan

1.Periyot:18-21
2.Periyot:35-37
3.Periyot:48-50
4.Periyot:69-82

Halk Enerji TED Ankara Kolejliler: Devin Thomas , Onat Akış , Atilla Dağdelen , Taylan Süerkip , Can Coşkun , Maurice Carter , Yesukan Onar , İsmail Yiğit Yüceer , Shannon Shorter , Yiğit Baran Sarıkaya , Ian Mac Donald Hummer

Best Balıkesir: Randy Culpepper , Hakan Pomakoğlu , Austin Melvin Nichols , Yunus Akçay , Ümit Sonkol ,Uğur Hortum ,Mertcan Sonkol , Valentin Pastal , Ahmet Barış Yurteri ,Ikechukwu Justın Ofoegbu , Vladimir Golubovic , Murat Kozan
 

Karşılaşmaya etkili giren taraf misafir takım oldu ve savunmada rakibine kolay sayı bulma şansı tanımayan Balıkesir, Nichols, Culpepper ve Ümit Sonkol ile basketler üreterek 4. dakikayı 9-2 önde geçti. Ofoegbu'nun da skora katkı vermesiyle kontrolü elinde tutan Best Balıkesir, ilk çeyreği 21-18 üstün bitirdi. Takımımız, ikinci periyodun ilk dakikalarında Hummer-Shorter ikilisiyle sayılar bulurken, Best Balıkesir, rakibine Ofoegbu ve Nichols ile karşılık verdi ve 14. dakika 6 sayı farkla (23-29) konuk ekip lehine geçildi. Takımımız, Thomas'ın üst üste sayılarıyla farkı azaltsa da Best Balıkesir, soyunma odasına 37-35 önde gitti. 

Karşılaşmanın 3. çeyreğine her iki takımın da skor üretmekte zorlanarak başladı.Takımımız, Morrison ve Hummer'ın basketleriyle 35. dakika içinde skora denge getirdi: 40-40. Boyalı alanı Golubovic ile etkili kullanan Best Balıkesir, bu oyuncunun üst üste basketleriyle final periyoduna 2 sayı farkla 50-48 önde girdi.Son çeyrekte takımımız, Thomas ve Hummer ile basketler bulurken, Best Balıkesir, Culpepper ve Yunus Akçay'ın sayılarıyla farkı korudu ve 33. dakika 56-54 konuk ekip üstünlüğüyle geçildi. Ümit Sonkol-Ofoegbu ikilisinin pota altındaki başarılı performanslarıyla kontrolü bir kez daha eline geçiren Best Balıkesir, Culpepper ve Yunus Akçay'ın sayılarıyla 12-0'lık seri bularak 35. dakikada farkı çift haneli sayılara çıkardı: 54-68. Farkı daha da açan Best Balıkesir, karşılaşmadan 82-69 galip ayrıldı.

 

Maç sonrası yapılan basın toplantısında baş antrenör Can Sevim şöyle konuştu: "Çok inançlı ve yürekten oynadıkları için Best Balıkesir'i tebrik ediyorum. Rakibimiz sert savunma yaptı ve sahanın her alanında baskılı oynadı.İlk yarıda buna cevap versek de ikinci yarıda topu yeterince paylaşmadık ve topu doğru oyuncuyla buluşturamayarak top kayıplarına sebep verdik.Hücumu daha iyi yapabilseydik maçın sonuna kadar oyunda kalabilirdik. Son periyotta bir kopma yaşadık ve geri dönemedik."